Firmamız, ürün ve hizmetlerimiz hakkında merak ettiğiniz soruları ve cevaplarını sayfamızda bulabilirsiniz.Cevabını bulamadığınız her türlü sorunuzu, talep ve önerilerinizi istediğiniz zaman bize iletebilirsiniz.

Yurdunuz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı mı?

Cevap 1 : Yurdumuz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir öğrenci yurdudur.Denetlemeleri periyodik olarak müfettişler tarafından yapılmaktır.Ayrıca yurdumuz yeni çıkarılan Özel öğrenci yurtları yönetmeliği standartlarında bir öğrenci yurdudur.

Depozito alıyor musunuz?

Cevap 2 : Sözleşmenin gereği ve kaydın gerçekleşmesi için depozito alınmaktadır.

Sözleşme bitiminde (kayıt yenilenmemiş ise) kullanmış olduğu odada herhangi bir zarar yoksa tamamı, bir zarar varsa bedeli düşülerek kalan bedel belirtmiş olduğu iban numarasına yatırılır.

Öğrencinin ödenmemiş senet tutarı varsa geri kalan borç depozitodan düşülür.

Misafirlerimi odamda ağırlayabilir miyim?

Cevap 3 : Ulukonak Kız Apartında yurdun’da yaşamaktan mutluluk ve huzur duyacağınızı ve bunu başkalarıyla da paylaşmak isteyeceğinizi biliyoruz, ancak güvenlik nedeni ile odalarda misafir kabul edilememektedir. Ayrıca, çoğu odanın üç kişilik paylaşımlı olduğu ve bu yüzden oda arkadaşlarınızın ve/veya komşu odaların, rahatsız olabilecekleri de göz önünde tutulmalıdır.

Sınırsız internet varmı?

Cevap 4 : Açıkca söylemek istiyoruz ki sınırsız internet diye birşey yoktur en azından bizim için bu geçerlidir.Fakat öğrencilerimizin rahatlıkla film izleyebildiği, program indirebildiği internete girebildiği internet hızını fazlası ile garanti ediyoruz.

Bütün öğrencilerimiz kendilerine ait Tc kimlik ile internete giriş yaparlar hiç bir öğrenci diğer öğrencinin internet hızını etkileyemez.

Aydın’da özel öğrenci yurtları içerisinde en iyi internet alt yapısı olan yurtlardan birisi olduğumuzu iddaa ediyoruz ve hiç bir internet dağıtıcımızın ev tipi cihazlar olmadığını bilmenizi isteriz.

Unutmayın öğrencilerimizin en önemli iki yaşadığı problem yurtlarda yemek ve internet hizmetidir.

Yurdunuz herhangi bir vakıf, cemiyet, dernek, topluluk veya cemaate bağlı mı?

Cevap : Ulukonak Kız Apart Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel bir yurttur ve herhangi bir vakıf, cemiyet, dernek, topluluk veya cemaatle bağı bulunmamaktadır. Yurt sektöründe 2015 yılında hizmet vermeye başlamış olup aile işletmesidir.

Yurdunuzda oda temizliği ücretlimi?

Cevap 6 : Hayır yurdumuzda oda temizliği fiyata dahil olup haftada iki kere oda temizliği temizlik personelimiz tarafından yapılmaktadır.İhtiyaç halinde öğrencimiz oda temizliği konusunda temizlik talep edebilir.